Mgr to już za mało | Artykuły ze świata pracy | Portal pracy Jobexpress.pl - Najkrótsza droga do pracy

Artykuły

Mgr to już za mało

#

Czasy, kiedy wykształcenie wyższe gwarantowało każdemu studentowi duże szanse na zdobycie pracy minęły bezpowrotnie.

 

Dziś tylko nieliczni studenci mogą mieć taką pewność. Paradoksalnie, odpowiedzialność za taki stan rzeczy, jest właśnie to, że kiedyś wykształcenie wyższe dawało duże szanse na zdobycie dobrej posady.

 

Nie należy jednak rezygnować ze studiów, (jeśli takie są nasze plany) a jedynie działać na różnych płaszczyznach, czyli:

 

- udzielaj się społecznie, działaj w różnych organizacjach, pomagaj nawet jeśli miałoby to polegać na wyprowadzaniu psów ze schroniska czy czytaniu bajek dzieciom z domu dziecka. Innym sprawisz tym radość a sobie pomożesz;

 

– rozwijaj swoje kompetencje oraz wiedzę

 

– świat pędzi coraz szybciej a nie od dziś widomo, że ten kto stoi w miejscu, w rzeczywistości cofa się;

 

– jeśli masz szansę odbyć gdzieś praktyki, staż skorzystaj z niej koniecznie. Nie obrażaj się też na prace dorywcze. Twój przyszły pracodawca zobaczy, że nie jesteś osobą bierną czekającą aż praca spadnie jej z nieba;

 

– trzymaj rękę na pulsie, zainteresuj się kierunkami, które mogą okazać się przyszłościowe.

 

Podsumowując; zacznij robić to co faktycznie lubisz i w czym jesteś dobry. Rozglądaj się też za pracą, w której będziesz mógł to wykazać. Wówczas nawet brak studiów nie będzie przeszkodą w zdobyciu dobrej pracy, gdyż bez problemu przekonasz pracodawcę, że to właśnie Ciebie powinien zatrudnić.

Podziel się: