333 minuty za nami | Artykuły ze świata pracy | Portal pracy Jobexpress.pl - Najkrótsza droga do pracy

Artykuły

333 minuty za nami

#

O niewątpliwym sukcesie mogą mówić organizatorzy projektu „111 minut do kariery”. Warsztaty skierowane do studentów wchodzących na rynek pracy przyciągnęły dotychczas ponad 300 osób z całej Polski. A to dopiero początek akcji. Przedstawiamy krótkie podsumowanie trzech pierwszych spotkań firmy Work Express z młodzieżą.


Do tej pory projekt został zaprezentowany w trzech miastach: Katowicach, Warszawie oraz Wrocławiu. Kolejne przystanki, które wciąż przed nami to Częstochowa, Kraków, Łódź, Poznań oraz ponownie Katowice. Chętnych do udziału w akcji zapraszamy na stronę: www.111minut.pl.


Na dzień dobry


Pierwsze warsztaty miały miejsce 23 kwietnia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na spotkanie przybyło około 150 osób, które dzięki ekipie w składzie: Artur Ragan, Piotr Rzebko i Aleksandra Paszkiewicz dowiedziały się jak zdeklasować konkurencję w czasie rozmów kwalifikacyjnych oraz innych istotnych dla rekrutacji szczegółów. W trakcie całego spotkania jego uczestnicy brali czynny udział w dyskusji oraz zadawali wiele pytań. Po spotkaniu w pełni wykorzystali możliwość weryfikacji swoich aplikacji, Aleksandra Paszkiewicz przez 2 kolejne godziny przeanalizowała całe morze CV.


Express w stolicy


15 maja projekt „111 minut do kariery” dotarł do stacji Warszawa. Warsztaty odbyły się na Akademii Leona Koźmińskiego, która po raz trzynasty z rzędu została wybrana na najlepszą niepubliczną uczelnię w rankingu „Perspektyw” oraz „Rzeczpospolitej”. Wypełniona sala żywo reagowała na prezentowane treści. Przy dużym zaangażowaniu organizatorów oraz uczestników udało się utrzymać szalone tempo do samego końca prezentacji. Po spotkaniu twórcy projektu otrzymali wiele rekomendacji oraz podziękowań zarówno od studentów jak i zgromadzonych dziennikarzy.


Witamy we Wrocławiu


Ostatni z dotychczasowych warsztatów miało miejsce 22 maja we wrocławskim oddziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Szczególne zainteresowanie uczestników wzbudził panel prowadzony przez Piotra Rzebko, eksperta ds. ePR. Portal miastowroclaw.pl tak opisało to zdarzenie: „(…) zdziwienie na twarzach studentów wywołuje pojęcie „personal branding”. Niemal każdy student posiada konto na przynajmniej jednym z portali społecznościowych. Młodzi Polacy „żyją” w Internecie, nie wiedząc, że owe życie sprawdzają rekruterzy i potencjalni pracodawcy. – Podczas 111-minut, uczestnicy naszych warsztatów po pierwsze dowiedzą się, jak zabezpieczyć się w sieci przed niechcianymi treściami, a po drugie i istotniejsze, dowiedzą się, jak zadbać o własną markę w Internecie. Udowodnimy, że nasza obecność w sieci, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, może bardzo nam pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy – mówi Piotr Rzebko, specjalista od personal brandingu.”


Co o warsztatach mówią uczestnicy?


Grzegorz: Bardzo fajne warsztaty. Mnóstwo skondensowanej wiedzy podanej przez przesympatycznych prowadzących. Najlepiej spożytkowane 111 minut poszukiwania pracy. Warto!!


Michał: (…) były bardzo ciekawie prowadzone, mimo kilku podobnych szkoleń, w których uczestniczyłem wcześniej - pojawiły się nowe aspekty.


Dominik: Udział w Państwa warsztatach to nie tylko przyjemność, ale jakże cenna nauka. Mnie osobiście najbardziej zaintrygował temat wizerunku w sieci.


Kolejne warsztaty już w październiku. Więcej szczegółów na: www.111minut

 

Podziel się: